صبح امروز در بازدید نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی به همراه فرماندار شهرستان دماوند و جمعی از مسئولان این شهرستان، مشکلات روستاهای سربندان، جابان و آیینه‌ورزان مورد بررسی قرار گرفت.

برای خواندن بقیه خبر به ادامه مطلب بروید.

به گزارش بخش خبری وبسایت سربندان، بر این اساس، عمده مشکلات روستای سربندان با وجود سه هزار و ۴۴۰ نفر جمعیت، شامل لزوم اصلاح طرح هادی، مشکلات ناشی از ورثه‌ای شدن املاک، تغییر کاربری در باغ‌ها، لزوم افزایش بافت در راستای جلوگیری از مهاجرت به شهر و قطعی مکرر برق می‌باشد.

           

همچنین از دیگر مشکلات این روستا می‌توان از کمبود پل عابر پیاده، لزوم پوشش انهار، ساماندهی و ذخیره آب، مشکلات حوزه دامداران و واگذاری زمین به آنها و بازگشایی استخر آبخیزداری نام برد.

در حاشیه این بازدید، ناصر محمودی‌فرد، فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به رویکرد دولت مبنی بر توسعه روستاها اظهار کرد: با وجود کمبود اعتبارات در کشور، هیچ‌گاه کمک‌رسانی به روستاها مورد غفلت واقع نشد و باوجود پرداخت جرائم، شاهد پرداخت ۷۰ میلیون تومانی به صورت ماهانه در این خصوص هستیم.

وی افزود: در حال حاضر اعتبارات مجموعه فرمانداری مستقیماً در اختیار دهیاری‌ها قرارمی‌گیرد و امیدواریم با تعامل موجود بین شوراها و سایر دستگاه‌ها شاهد توسعه‌یافتگی و بهبود وضعیت روستاها باشیم.

فرماندار شهرستان دماوند در خصوص قطع انشعابات غیرمجاز توضیح داد: خوشبختانه یکی از اقدامات مؤثر در روستاها، قطع انشعابات غیرمجاز بود که در هفته دولت شاهد افتتاح ویژه در این خصوص و حل مشکل آب در روستای سربندان خواهیم بود.

محمودی فرد ادامه داد: بررسی وضعیت دامداری‌ها نیز باید از طریق هماهنگی میان اداره جهاد کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان موردتوجه قرار گیرد.

وی از مشکلات حوزه خدمات رسان آب، برق و تلفن به‌عنوان مشکلات زیرساختی روستاها نام برد و گفت: عموماً به دلیل فرسودگی و شرایط آب و هوایی شهرستان دماوند گاها با مشکلاتی در این زمینه روبه‌رو می‌شویم.

فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به اهمیت حوزه بهداشت خاطرنشان کرد: خدمات بهداشت و درمان در اولویت کاری دستگاه‌ها قرار دارد و شایسته است که با پیگیری هرچه بیشتر، حوزه درمان این روستاها تقویت شود.

منبع : پایگاه خبری تارود